2008 AAU Schedule
2008 AAU Men's International Fastpitch Tournament          
January 24-27, 2008 - Disney's Wide World of Sports complex        
                     
Pool A     Pool B     Pool C       Pool D    
1.  St. Thomas Storm, ON 1.  Ohio Battery   1.  New Breed, Bahamas 1.  Jamaica National Team
2.  Big Cove, NC   2.  Chicago/New York 2.  P.K. Broward, IL   2.  Broken Bow, NE  
3.  Los Socios, Venezuela 3.  Redline Fastpitch, OK 3.  Florida Fastpitch   3.  Tijuana, Mexico  
4.  Magos de Tenerife, Spain 4.  Radio 560, Mexico 4.  CPI, NY   4.  Earl's Club, WI  
                     
Pool E     Pool F     Pool G     Pool H    
1.  Mac's Sprayers, IA   1.  Omaha Red Angels, NE 1.  Brewers, Venezuela 1.  Puerto Rico Nat'l Team
2.  Niagara Storms Fury, ON 2.  Venezuela/Miami   2.  Texaco Pirates, Bahamas 2.  Elmira, ON  
3.  Cherokee, NC   3.  Manor Dirt Bags, TX 3.  Thomson Area Merch, IL 3.  Ambassadors, Virgin Islands
4.  Combatientes, Venezuela 4.  Millwood Logistics, ON 4.  FedLock, DC   4.  Team Minnesota  
                     
Thursday 4 PM   Diamond     Thursday 6 PM   Diamond    
St. Thomas vs Big Cove 25     Los Socios vs St. Thomas 25    
Redline vs Radio 560   24     Ohio Battery vs Chicago/NY 24    
Earl's Club vs Tijuana   23     Jamaica vs Broken Bow 23    
Omaha vs Venezuela/Miami 22     Manor vs Milwood   22    
Brewers vs Texaco Pirates 21     Thomson Area vs FedLock 21    
Florida Fastpitch vs CPI 20     Cherokee vs Combatientes 20    
                     
Friday 9 AM   Diamond     Friday 11 AM   Diamond    
Puerto Rico vs Elmira   25     St. Thomas vs Spain   25    
New Breed, vs PK Broward 24     Big Cove vs Los Socios 24    
Ambassadors vs Team Minnesota 23     Elmira vs Ambassadors 23    
Mac's vs Niagara   22     Niagara vs Cherokee   22    
Broken Bow vs Tijuana 21     Chicago/NY vs Redline 21    
Venezuela/Miami vs Manor 20     Texaco Pirates vs Thomson Area 20    
                       
Friday 1 PM   Diamond     Friday 3 PM   Diamond    
Mac's vs Combatientes 25     FedLock vs Brewers   25    
Ohio Battery vs Radio 560 24     Puerto Rico vs Team Minnesota 24    
New Breed vs CPI   23     Big Cove vs Spain   23    
Jamaica vs Earls' Club   22     Broken Bow vs Earl's Club 22    
PK Broward vs Florida Fastpitch 21     PK Broward vs CPI   21    
Omaha vs Millwood   20     Radio 560 vs Chicago/NY 20    
                       
Friday 5 PM   Diamond     Friday 7 PM   Diamond    
Niagara vs Combatientes 25     Jamaica vs Tijuana   25    
Millwood vs Venezuela/Miami 24     Omaha vs Manor   24    
FedLock vs Texaco Pirates 23     Thomson Area vs Brewers 23    
Elmira vs Team Minnesota 22     Los Socios vs Spain   22    
Ohio Battery vs Redline 21     Puerto Rico vs Ambassadors 21    
Florida Fastpitch vs New Breed 20     Mac's vs Cherokee   20    
                     
32 team single elimination bracket - - schedule below            
                     
Saturday 9 AM   Saturday 11 AM   Saturday 1 PM   Saturday 3 PM  
Game 1     Game 7     Game 13     Game 17    
Game 2     Game 8     Game 14     Game 18    
Game 3     Game 9     Game 15     Game 19    
Game 4     Game 10      Game 16     Game 20    
Game 5     Game 11                
Game 6     Game 12                
                     
Saturday 5 PM   Sunday 9 AM   Sunday 11 AM   Sunday 1PM  
Game 21     Game 25     Game 29     Game 31 championship
Game 22     Game 26     Game 30          
Game 23     Game 27                 
Game 24     Game 28                
                     
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1998-2009 | Contact UsSearch | Mailing List | Sponsors | ForumASA | NAFA | ISC | ISCforum | ISC-II | The Deuce | Morning Brief | BPR | Al's Fastball |