SCHEDULE OF GAMES – POOL PLAY
THURSDAY
Thursday 1 PM Diamond
Blackburn vs Minnesota Angels 11
Combatientes vs Memphis 10
Virgin Islands vs Aragua 13
Capitalinos vs Niagara Fury 12
Maccabi vs Ohio Battery 15
Sureno Soy vs Dominicana US 14Thursday 3 PM Diamond
Florida Fastpitch vs Hill United 11
Hooligans vs Tornados 10
Team Minnesota vs DC Metros 13
Elmira vs Miami 12
Gigantes vs Kitchener 15
Lanzeros vs Softball Canada 14Thursday 5 PM
Oklahoma vs Cobourg 11
La Raza vs Petroleros 10
Tijuana vs El Dorado 13
Los Socios vs CPI 12
Sopotocientos vs Italian AC 15
Minnesota Angels vs Brewers 14Thursday 7 PM
Dominicana US vs Cobourg 11
Hill United vs Petroleros 10
Ohio Battery vs Lanzeros 13
Millwood vs Houston 12
NY/PA Metros vs Illinois Pirates 15
Chicago/New York vs Brewers 14
FRIDAYFriday 9 AM Diamond
Tornados vs El Dorado 11
CPI vs Aragua 10
Memphis vs Houston 13
DC Metros vs Kitchener 12
Niagara Fury vs Illinois Pirates 15
Miami vs Italian AC 14Friday 11 AM Diamond
Oklahoma vs Sureno Soy 11
Softball Canada vs Maccabi 10
Capitalinos vs NY/PA Metros 13
Gigantes vs Team Minnesota 12
Millwood vs Combatientes 15
Chicago/New York vs Blackburn 14Friday 1 PM Diamond
Sopotocientos vs Elmira 11
Los Socios vs Virgin Islands 10
La Raza vs Florida Fastpitch 13
Tijuana vs Hooligans 12
Memphis vs Millwood 15
Chicago/New York vs Minn Angels 20 14Friday 3 PM Diamond
DC Metros vs Gigantes 11
Niagara Fury vs NY/PA Metros 10
Hill United vs La Raza 13
Tornados vs Tijuana 12
Ohio Battery vs Softball Canada 15
Dominicana US vs Oklahoma 14
Friday 5 PM Diamond
Los Socios vs Aragua 11
Sopotocientos vs Miami 10
Elmira vs Italian AC 13
Virgin Islands vs CPI 12
El Dorado vs Hooligans 15
Petroleros vs Florida Fastpitch 14Friday 7 PM
Houston vs Combatientes
Brewers vs Blackburn
Illinois Pirates vs Capitalinos
Kitchener vs Team Minnesota
Cobourg vs Sureno Soy
Lanzeros vs Maccabi
SINGLE ELIMINATION BRACKET PLAY
(CH = Championship Bracket)
(CO – Consolation Bracket, in italics)Saturday 9 AM
Game 1 CH
Game 2 CH
Game 3 CH
Game 4 CH
Game 1 CO
Game 2 COSaturday 11 AM
Game 5 CH
Game 6 CH
Game 7 CH
Game 8 CH
Game 3 CO
Game 4 COSaturday 1 PM
Game 9 CH
Game 10 CH
Game 11 CH
Game 12 CH
Game 13 CH
Game 14 CHSaturday 3 PM
Game 15 CH
Game 16 CH
Game 17 CH
Game 18 CH
Game 5 CO
Game 6 COSaturday 5 PM
Game 19 CH
Game 20 CH
Game 21 CH
Game 22 CH
Game 23 CH
Game 24 CHSunday 9 AM
Quarter-finals – “Elite Eight”
Game 25 CH
Game 26 CH
Game 27 CH
Game 28 CH
Game 7 CONSOLATION CHAMPIONSHIPSunday 11 AM
Sem-Finals – “Final Four”
Game 29 CH
Game 30 CHSunday 1 PM
Championship Game
Game 31 CH
[…] MenArgentinaMenJr. MenCamp 2010DenmarkTournamentsAAU International2011 AAUPoolsTeams (by Country)Schedule of Games2010 AAU2010 AAU Scoreboard2009 AAU2009 AAU Schedule2009 AAU Champ Box2009 AAU Scoreboard2008 […]